Optymalizacja opakowania ważna rzecz

Odpowiednie dobranie wielkości opakowania czy pudełka do jego zawartości ma ogromne znaczenie i wywiera duży wpływ zarówno na kwestie ekonomiczne, jak i wizerunkowe firm i organizacji, które w swojej bieżącej działalności korzystają z materiałów packaging.

 

Oszczędności

Pudełko, które jest dobrze dopasowane do zawartości, przekłada się na mniejszą ilość potrzebnych wypełniaczy. To również optymalizacja w przechowywaniu (na paletach, w magazynie itp.), w transporcie i wysyłce. Wiąże się także z mniejszą liczbą uszkodzeń i reklamacji. Wpłynie to wymiernie na oszczędności, które w ten sposób uzyskasz.

Zabezpieczenie

Pudełko nie może być za duże ani za małe. Jeśli jest za małe i zawartość bezpośrednio przylega do ścianek, to może ona ulec uszkodzeniu w transporcie. Za duże z za małą ilością wypełnienia spowoduje z kolei, że zawartość będzie „latać” po pudełku.

Ekologia

Dopasowanie i w tym zakresie ma duże znaczenie. Stosując pudełko nie za duże względem zawartości zmniejszasz ślad węglowy. Generujesz mniej śmieci i odpadów. Wprawdzie pudła kartonowe i wiele typów wypełniaczy nadaje się świetnie do recyklingu, ale już taka folia bąbelkowa to plastik.

Wizerunek

Właściwy sposób zapakowania buduje Twoją markę i wiarygodność jako dostawcy czy sprzedającego. Odbiorca oczekuje towaru dostarczonego w bezpiecznym, estetycznym i bezproblemowym opakowaniu. Nie lubi dysproporcji między produktem a opakowaniem i przedzierania się przez nadmierną ilość wypełnienia.

Duży wybór pudełek klapowychfasonowych w wielu rozmiarach znajdziesz w naszej ofercie Materiałów Opakowanowych – Packaging. Pod kątem e-commerce proponujemy także pudełka wysyłkowe zwrotne.

Poznaj naszą ofertę: