SYNAPS XM Z POWŁOKĄ ANTYWIRUSOWĄ

21.01.2022

Synaps XM jest teraz zabezpieczony przed wirusami i bakteriami powodującymi zakażenia.

Zawiera obecnie powłokę antywirusowa i antybakteryjną. Powłoka przeciwdziała zbieraniu się wirusówi i bakterii na powierzchni papieru i na ich rozwój.

Pandemia COVID-19 na całym świecie diametralnie zmieniła podejście do higieny i ochrony zdrowia. Wprowadziliśmy nowe nawyki, by chronić społeczeństwo i siebie samych przed rozprzestrzenianiem zakażeń. Dla powstrzymania rozprzestrzenianie się szkodliwych organizmów wykorzystywane są specjalne technologie, jak w przypadku nowej powłoki Synaps XM.

Powłoka papieru SYNAPS XM zawiera teraz równomiernie rozprowadzony środek konserwujący. Jego zadaniem jest ochrona przed zbieraniem się na powierzchni szkodliwych mikroorganizmów, takich jak bakterie, wirusy, grzyby i pleśń. Działanie środka jest oparte na technologii jonów srebra, która od wielu lat sprawdza się w zastosowaniach medycznych oraz związanych z żywnością i wodą, nie powodując szkodliwych efektów. Jest niewidoczna i bezwonna oraz nie wpływa na smak.

Testy naukowe dowiodły, że SYNAPS XM powstrzymuje kolonizację i rozwój bakterii i wirusów nawet o 99,94% - nawet na powierzchniach druku w 100% pokrytych tonerem. Na poparcie tego stwierdzenia firma SYNAPS XM otrzymała certyfikaty ISO 20743:2013 oraz ISO 18184:2019, które potwierdzają działanie antybakteryjne i antywirusowe.

Od wyprodukowania każdy arkusz papieru SYNAPS XM pozostaje trwale chroniony przez cały okres użytkowania, nawet przy regularnym czyszczeniu lub myciu. Takie rozwiązanie w dużym stopniu ogranicza konieczność czyszczenia dokumentów lub oznakowań, aby usunąć bakterie lub wirusy. Oczywiście okazjonalne mycie roztworem wody z mydłem może być konieczne z innych powodów, na przykład zatłuszczenia kart menu lub zbierania się kurzu na oznakowaniach. Może się wydawać, że stosowanie środka dezynfekującego w aerozolu lub płynie do powstrzymania rozprzestrzeniania się mikroorganizmów jest alternatywą dla papieru SYNAPS XM. Jednak środek wewnątrz papieru SYNAPS XM jest niezależnie aktywny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, więc eliminuje potrzebę ingerencji człowieka. Podczas użytkowania na przykład kart menu szybko tworzy się warstwa mikroorganizmów, które są stale neutralizowane, zarówno w dzień, jak i w nocy, aby zachować integralność nośnika SYNAPS XM.

Środek aktywny w pierwszej kolejności zapewnia ochronę w miejscach, w których są stosowane nośniki SYNAPS XM, ale za sprawą jego właściwości ograniczających rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii na materiałach drukowanych w sklepach, restauracjach, szkołach lub budynkach służb cywilnych może na tym skorzystać całe społeczeństwo. Jako kilka przykładów można podać karty lojalnościowe, menu, karty z instrukcjami bezpieczeństwa podczas lotu, broszury reklamowe i oznakowania. Stosowanie papieru SYNAPS XM do komunikacji drukowanej może być szczególnie korzystne w środowiskach opieki zdrowotnej, ponieważ jego powierzchnia jest zabezpieczona przed osiadaniem nie tylko wirusa COVID-19, ale także bakterii odpornych na antybiotyki, takich jak gronkowiec złocisty (MRSA) i eneterokoki odporne na wankomycynę (VRE) często występujące w szpitalach.

Więcej informacji o naszej ofercie papierów syntetycznych SYnaps:

SYNAPS XM

SYNAPS OM

SYNAPS SAMOPRZYLEPNY

 

Poznaj naszą ofertę: